Maple Ridge

square foot
    Showing 1 to 20 of 500 properties 
  • R3124125
    Royal LePage Elite West

    11328 MAPLE CRESCENT

    $749,000

    Beds: 3
    Baths: 2
    Size: 1,075 sqft
    Lot: 7,597 SqFt
    Built: 1920
    Taxes: 4,692
    $/SqFt: $697
    Type: House/Single Family
  • R3123091
    RE/MAX Nyda Realty Inc.

    10615 238 STREET

    $1,799,900

    Beds: 6
    Baths: 4
    Size: 3,739 sqft
    Lot: 9,580 SqFt
    Built: 1997
    Taxes: 7,936
    $/SqFt: $481
    Type: House/Single Family
  • R3124200
    Sutton Group - 1st West Realty

    159 24951 112 AVENUE

    $739,000

    Beds: 2
    Baths: 3
    Size: 1,051 sqft
    Lot: N/A
    Built: 2025
    Taxes: 3,657
    $/SqFt: $703
    Type: Townhouse
  • R3124096
    Stonehaus Realty Corp.

    12822 229 STREET

    $1,039,900

    Beds: 3
    Baths: 1
    Size: 2,036 sqft
    Lot: 8,932 SqFt
    Built: 1910
    Taxes: 5,135
    $/SqFt: $511
    Type: House/Single Family
  • R3124281
    RE/MAX Treeland Realty

    109 12040 PLAZA STREET

    $689,000

    Beds: 3
    Baths: 3
    Size: 1,364 sqft
    Lot: N/A
    Built: 2022
    Taxes: 3,925
    $/SqFt: $505
    Type: Townhouse
  • R3124314
    Easy List Realty

    204 22347 LOUGHEED HIGHWAY

    $379,900

    Beds: 1
    Baths: 1
    Size: 658 sqft
    Lot: N/A
    Built: 1999
    Taxes: 2,308
    $/SqFt: $577
    Type: Apartment Unit
  • R3123764
    RE/MAX LIFESTYLES REALTY

    84 12099 237 STREET

    $625,500

    Beds: 3
    Baths: 2
    Size: 1,307 sqft
    Lot: N/A
    Built: 1994
    Taxes: 4,354
    $/SqFt: $479
    Type: Townhouse
  • R3123761
    eXp Realty of Canada, Inc.

    21105 RIVER ROAD

    $1,415,000

    Beds: 4
    Baths: 3
    Size: 3,437 sqft
    Lot: 11,634 SqFt
    Built: 1993
    Taxes: 7,927
    $/SqFt: $412
    Type: House/Single Family
  • R3123876
    Royal LePage - Wolstencroft

    11670 RITCHIE AVENUE

    $617,000

    Beds: 3
    Baths: 3
    Size: 1,392 sqft
    Lot: N/A
    Built: 1970
    Taxes: 3,660
    $/SqFt: $443
    Type: Townhouse
  • R3124241
    RE/MAX Crest Realty

    209 11963 223 STREET

    $445,000

    Beds: 2
    Baths: 2
    Size: 1,104 sqft
    Lot: N/A
    Built: 1990
    Taxes: 3,591
    $/SqFt: $403
    Type: Apartment Unit
  • R3124425
    Royal Pacific Realty Corp.

    10166 JACKSON ROAD

    $1,399,990

    Beds: 6
    Baths: 5
    Size: 3,555 sqft
    Lot: 3,996 SqFt
    Built: 2018
    Taxes: 7,877
    $/SqFt: $394
    Type: House/Single Family
  • R3123734
    RE/MAX LIFESTYLES REALTY

    11066 241A STREET

    $1,789,000

    Beds: 7
    Baths: 6
    Size: 4,487 sqft
    Lot: 6,117 SqFt
    Built: 2025
    Taxes: 3,303
    $/SqFt: $399
    Type: House/Single Family
  • R3123683
    RE/MAX LIFESTYLES REALTY

    14148 230 STREET

    $1,549,000

    Beds: 5
    Baths: 4
    Size: 3,383 sqft
    Lot: 5,433 SqFt
    Built: 2023
    Taxes: 9,245
    $/SqFt: $458
    Type: House/Single Family
  • R3123864
    HonestDoor Inc.

    20530 WESTFIELD AVENUE

    $950,000

    Beds: 2
    Baths: 1
    Size: 1,080 sqft
    Lot: 6,720 SqFt
    Built: 1946
    Taxes: 5,525
    $/SqFt: $880
    Type: House/Single Family
  • R3123878
    RE/MAX LIFESTYLES REALTY

    23376 124A AVENUE

    $1,349,000

    Beds: 5
    Baths: 3
    Size: 2,535 sqft
    Lot: 9,732 SqFt
    Built: 1991
    Taxes: 7,081
    $/SqFt: $532
    Type: House/Single Family
  • R3123748
    Royal LePage West Real Estate Services

    15 23183 136 AVENUE

    $819,900

    Beds: 3
    Baths: 3
    Size: 1,344 sqft
    Lot: N/A
    Built: 2023
    Taxes: 3,871
    $/SqFt: $610
    Type: Townhouse
  • R3123650
    88West Realty

    503 22577 ROYAL CRESCENT

    $699,900

    Beds: 3
    Baths: 2
    Size: 1,364 sqft
    Lot: N/A
    Built: 2021
    Taxes: 3,799
    $/SqFt: $513
    Type: Apartment Unit
  • R3123162
    One Percent Realty Ltd.

    22 11757 207 STREET

    $599,900

    Beds: 3
    Baths: 2
    Size: 1,225 sqft
    Lot: N/A
    Built: 1990
    Taxes: 4,322
    $/SqFt: $490
    Type: Townhouse
  • R3123719
    Royal LePage Sterling Realty

    152 11305 240 STREET

    $849,800

    Beds: 3
    Baths: 3
    Size: 1,510 sqft
    Lot: N/A
    Built: 2017
    Taxes: 4,206
    $/SqFt: $563
    Type: Townhouse
  • R3123128
    Stonehaus Realty Corp.

    24025 FERN CRESCENT

    $1,768,800

    Beds: 7
    Baths: 5
    Size: 4,138 sqft
    Lot: 10,019 SqFt
    Built: 2022
    Taxes: 10,645
    $/SqFt: $427
    Type: House/Single Family