Maple Ridge › Northwest Maple Ridge

square foot
    Showing 1 to 20 of 37 properties 
  • R3123461
    RE/MAX LIFESTYLES REALTY

    12047 LAITY STREET

    $1,648,800

    Beds: 5
    Baths: 5
    Size: 4,971 sqft
    Lot: 18,222 SqFt
    Built: 1994
    Taxes: 8,220
    $/SqFt: $332
    Type: House/Single Family
  • R3120154
    Royal LePage Sterling Realty

    305 12020 207A STREET

    $499,900

    Beds: 2
    Baths: 2
    Size: 920 sqft
    Lot: N/A
    Built: 2004
    Taxes: 2,848
    $/SqFt: $543
    Type: Apartment Unit
  • R3118673
    Royal LePage - Wolstencroft

    20255 CHATWIN AVENUE

    $1,099,000

    Beds: 3
    Baths: 1
    Size: 1,530 sqft
    Lot: 10,353 SqFt
    Built: 1969
    Taxes: 6,258
    $/SqFt: $718
    Type: House/Single Family
  • R3118868
    Stonehaus Realty Corp.

    301 12020 207A STREET

    $525,000

    Beds: 2
    Baths: 2
    Size: 915 sqft
    Lot: N/A
    Built: 2005
    Taxes: 2,832
    $/SqFt: $574
    Type: Apartment Unit
  • R3116672
    Sutton Group - 1st West Realty

    12208 Mctavish Place

    $1,090,000

    Beds: 3
    Baths: 2
    Size: 1,685 sqft
    Lot: 6,530 SqFt
    Built: 1979
    Taxes: 6,013
    $/SqFt: $647
    Type: House
  • R3115834
    Royal LePage Elite West

    12014 208 STREET

    $1,099,000

    Beds: 4
    Baths: 3
    Size: 2,605 sqft
    Lot: 11,376 SqFt
    Built: 1970
    Taxes: 6,310
    $/SqFt: $422
    Type: House/Single Family
  • R3115340
    Oakwyn Realty Encore

    12213 207A STREET

    $1,499,000

    Beds: 5
    Baths: 4
    Size: 3,691 sqft
    Lot: 3,995 SqFt
    Built: 2017
    Taxes: 9,517
    $/SqFt: $406
    Type: House/Single Family
  • R3114544
    Royal Pacific Realty (Kingsway) Ltd.

    12239 SKILLEN STREET

    $1,216,000

    Beds: 3
    Baths: 2
    Size: 1,878 sqft
    Lot: 8,941 SqFt
    Built: 1916
    Taxes: 6,610
    $/SqFt: $647
    Type: House/Single Family
  • R3114689
    Oakwyn Realty Ltd.

    12403 LAITY STREET

    $1,199,000

    Beds: 4
    Baths: 3
    Size: 2,434 sqft
    Lot: 7,371 SqFt
    Built: 1980
    Taxes: 6,256
    $/SqFt: $493
    Type: House/Single Family
  • R3114724
    RE/MAX LIFESTYLES REALTY

    21159 DOUGLAS AVENUE

    $1,249,000

    Beds: 4
    Baths: 3
    Size: 2,355 sqft
    Lot: 7,222 SqFt
    Built: 1983
    Taxes: 6,432
    $/SqFt: $530
    Type: House/Single Family
  • R3113999
    RE/MAX LIFESTYLES REALTY

    20409 122 AVENUE

    $899,900

    Beds: 3
    Baths: 1
    Size: 1,286 sqft
    Lot: 7,350 SqFt
    Built: 1968
    Taxes: 6,260
    $/SqFt: $700
    Type: House/Single Family
  • R3114428
    RE/MAX 2000 Realty

    12033 206B STREET

    $1,000,000

    Beds: 4
    Baths: 3
    Size: 1,859 sqft
    Lot: 4,069 SqFt
    Built: 1988
    Taxes: 5,870
    $/SqFt: $538
    Type: House/Single Family
  • R3114882
    Evergreen West Realty

    304 12020 207A STREET

    $509,900

    Beds: 2
    Baths: 2
    Size: 905 sqft
    Lot: N/A
    Built: 2005
    Taxes: 2,844
    $/SqFt: $563
    Type: Apartment Unit
  • R3112416
    Coldwell Banker Universe Realty

    20417 HARTNELL AVENUE

    $1,428,800

    Beds: 5
    Baths: 3
    Size: 2,616 sqft
    Lot: 4,437 SqFt
    Built: 2017
    Taxes: 6,899
    $/SqFt: $546
    Type: House/Single Family
  • R3111034
    RE/MAX All Points Realty

    20885 124TH AVENUE

    $1,269,900

    Beds: 4
    Baths: 3
    Size: 2,247 sqft
    Lot: 7,175 SqFt
    Built: 1979
    Taxes: 6,281
    $/SqFt: $565
    Type: House/Single Family
  • R3111215
    88West Realty

    12475 208 STREET

    $1,499,000

    Beds: 6
    Baths: 4
    Size: 2,685 sqft
    Lot: 9,918 SqFt
    Built: 1958
    Taxes: 5,954
    $/SqFt: $558
    Type: House/Single Family
  • R3108857
    RE/MAX All Points Realty

    1 12101 SCHMIDT CRESCENT

    $580,000

    Beds: 3
    Baths: 2
    Size: 1,144 sqft
    Lot: N/A
    Built: 1975
    Taxes: 4,161
    $/SqFt: $507
    Type: Townhouse
  • R3106600
    Century 21 Coastal Realty Ltd.

    20558 122 AVENUE

    $1,329,000

    Beds: 6
    Baths: 5
    Size: 3,265 sqft
    Lot: 6,071 SqFt
    Built: 1999
    Taxes: 8,416
    $/SqFt: $407
    Type: House/Single Family
  • R3108091
    eXp Realty

    1 21092 WICKLUND AVENUE

    $1,349,900

    Beds: 5
    Baths: 4
    Size: 2,295 sqft
    Lot: 4,140 SqFt
    Built: 2026
    Taxes: 0
    $/SqFt: $588
    Type: 1/2 Duplex
  • R3108097
    eXp Realty

    2 21092 WICKLUND AVENUE

    $1,349,900

    Beds: 5
    Baths: 4
    Size: 2,317 sqft
    Lot: 4,140 SqFt
    Built: 2026
    Taxes: 0
    $/SqFt: $583
    Type: 1/2 Duplex