Maple Ridge › Albion

square foot
    Showing 1 to 20 of 76 properties 
  • R3123091
    RE/MAX Nyda Realty Inc.

    10615 238 STREET

    $1,799,900

    Beds: 6
    Baths: 4
    Size: 3,739 sqft
    Lot: 9,580 SqFt
    Built: 1997
    Taxes: 7,936
    $/SqFt: $481
    Type: House/Single Family
  • R3124425
    Royal Pacific Realty Corp.

    10166 JACKSON ROAD

    $1,399,990

    Beds: 6
    Baths: 5
    Size: 3,555 sqft
    Lot: 3,996 SqFt
    Built: 2018
    Taxes: 7,877
    $/SqFt: $394
    Type: House/Single Family
  • R3123593
    Royal LePage Sterling Realty

    25 10151 240 STREET

    $639,900

    Beds: 2
    Baths: 3
    Size: 1,191 sqft
    Lot: N/A
    Built: 2016
    Taxes: 3,339
    $/SqFt: $537
    Type: Townhouse
  • R3123700
    RE/MAX LIFESTYLES REALTY

    24282 101A AVENUE

    $999,900

    Beds: 5
    Baths: 4
    Size: 2,236 sqft
    Lot: 2,626 SqFt
    Built: 2007
    Taxes: 6,000
    $/SqFt: $447
    Type: House/Single Family
  • R3122714
    Royal LePage Brent Roberts Realty

    39 10151 240TH STREET

    $778,880

    Beds: 3
    Baths: 3
    Size: 1,468 sqft
    Lot: N/A
    Built: 2014
    Taxes: 4,118
    $/SqFt: $531
    Type: Townhouse
  • R3122446
    Royal LePage Little Oak Realty

    10490 MCVEETY STREET

    $1,367,700

    Beds: 5
    Baths: 4
    Size: 3,059 sqft
    Lot: 5,252 SqFt
    Built: 2025
    Taxes: 4,274
    $/SqFt: $447
    Type: House/Single Family
  • R3123782
    Royal Pacific Realty Corp.

    10166 247B STREET

    $2,058,800

    Beds: 5
    Baths: 5
    Size: 4,555 sqft
    Lot: 6,927 SqFt
    Built: 2016
    Taxes: 9,576
    $/SqFt: $452
    Type: House/Single Family
  • R3122065
    Royal LePage Elite West

    24330 100B AVENUE

    $1,099,900

    Beds: 4
    Baths: 3
    Size: 3,023 sqft
    Lot: 3,057 SqFt
    Built: 2001
    Taxes: 6,293
    $/SqFt: $364
    Type: House/Single Family
  • R3121449
    RE/MAX LIFESTYLES REALTY

    10043 246B STREET

    $2,399,000

    Beds: 6
    Baths: 5
    Size: 4,290 sqft
    Lot: 7,441 SqFt
    Built: 2014
    Taxes: 11,437
    $/SqFt: $559
    Type: House/Single Family
  • R3121068
    Century 21 AAA Realty Inc.

    2 24108 104 AVENUE

    $819,000

    Beds: 4
    Baths: 3
    Size: 1,564 sqft
    Lot: N/A
    Built: 2018
    Taxes: 3,197
    $/SqFt: $524
    Type: Townhouse
  • R3120250
    RE/MAX Masters Realty

    10256 243A STREET

    $1,068,000

    Beds: 4
    Baths: 4
    Size: 1,931 sqft
    Lot: 2,340 SqFt
    Built: 2002
    Taxes: 5,548
    $/SqFt: $553
    Type: House/Single Family
  • R3120352
    Royal LePage Elite West

    24340 24360 102 AVENUE

    $2,800,000

    Beds: 3
    Baths: 1
    Size: 1,356 sqft
    Lot: 17,424 SqFt
    Built: 1960
    Taxes: 10,861
    $/SqFt: $2,065
    Type: House/Single Family
  • R3120225
    eXp Realty

    66 24108 104 AVENUE

    $899,000

    Beds: 4
    Baths: 3
    Size: 1,850 sqft
    Lot: N/A
    Built: 2019
    Taxes: 4,147
    $/SqFt: $486
    Type: Townhouse
  • R3119482
    RE/MAX LIFESTYLES REALTY

    10131 241A STREET

    $1,268,000

    Beds: 4
    Baths: 4
    Size: 2,735 sqft
    Lot: 3,648 SqFt
    Built: 2010
    Taxes: 6,503
    $/SqFt: $464
    Type: House/Single Family
  • R3119768
    Stonehaus Realty Corp.

    11 10525 240 STREET

    $909,000

    Beds: 3
    Baths: 3
    Size: 1,631 sqft
    Lot: N/A
    Built: 2017
    Taxes: 4,461
    $/SqFt: $557
    Type: Townhouse
  • R3119817
    Royal LePage Elite West

    23594 108 AVENUE

    $1,388,800

    Beds: 4
    Baths: 3
    Size: 3,000 sqft
    Lot: 6,605 SqFt
    Built: 1990
    Taxes: 6,674
    $/SqFt: $463
    Type: House/Single Family
  • R3120403
    eXp Realty of Canada, Inc.

    23849 103A AVENUE

    $1,350,000

    Beds: 6
    Baths: 3
    Size: 3,161 sqft
    Lot: 3,391 SqFt
    Built: 2018
    Taxes: 7,082
    $/SqFt: $427
    Type: House/Single Family
  • R3118757
    Royal LePage Elite West

    95 24108 104 AVENUE

    $759,000

    Beds: 3
    Baths: 3
    Size: 1,567 sqft
    Lot: N/A
    Built: 2019
    Taxes: 4,168
    $/SqFt: $484
    Type: Townhouse
  • R3118704
    RE/MAX LIFESTYLES REALTY

    10163 247 STREET

    $1,727,000

    Beds: 7
    Baths: 5
    Size: 4,308 sqft
    Lot: 4,968 SqFt
    Built: 2018
    Taxes: 8,514
    $/SqFt: $401
    Type: House/Single Family
  • R3118498
    Royal LePage Brent Roberts Realty

    24382 104 AVENUE

    $1,299,880

    Beds: 4
    Baths: 4
    Size: 3,206 sqft
    Lot: 3,918 SqFt
    Built: 2006
    Taxes: 6,607
    $/SqFt: $405
    Type: House/Single Family

Related Searches:
Albion