Maple Ridge › Silver Valley

square foot
    Showing 1 to 20 of 81 properties 
  • R3123683
    RE/MAX LIFESTYLES REALTY

    14148 230 STREET

    $1,549,000

    Beds: 5
    Baths: 4
    Size: 3,383 sqft
    Lot: 5,433 SqFt
    Built: 2023
    Taxes: 9,245
    $/SqFt: $458
    Type: House/Single Family
  • R3123748
    Royal LePage West Real Estate Services

    15 23183 136 AVENUE

    $819,900

    Beds: 3
    Baths: 3
    Size: 1,344 sqft
    Lot: N/A
    Built: 2023
    Taxes: 3,871
    $/SqFt: $610
    Type: Townhouse
  • R3123128
    Stonehaus Realty Corp.

    24025 FERN CRESCENT

    $1,768,800

    Beds: 7
    Baths: 5
    Size: 4,138 sqft
    Lot: 10,019 SqFt
    Built: 2022
    Taxes: 10,645
    $/SqFt: $427
    Type: House/Single Family
  • R3123884
    Royal LePage Elite West

    13345 235 STREET

    $1,449,000

    Beds: 4
    Baths: 4
    Size: 3,333 sqft
    Lot: 6,254 SqFt
    Built: 2002
    Taxes: 7,868
    $/SqFt: $435
    Type: House/Single Family
  • R3122953
    Royal LePage Elite West

    13263 239B STREET

    $1,598,000

    Beds: 6
    Baths: 4
    Size: 4,093 sqft
    Lot: 7,651 SqFt
    Built: 2005
    Taxes: 8,359
    $/SqFt: $390
    Type: House/Single Family
  • R3122952
    Nu Stream Realty Inc.

    19 23183 136 AVENUE

    $839,000

    Beds: 3
    Baths: 3
    Size: 1,439 sqft
    Lot: N/A
    Built: 2023
    Taxes: 3,942
    $/SqFt: $583
    Type: Townhouse
  • R3122029
    RE/MAX LIFESTYLES REALTY

    13545 229 LOOP

    $1,424,900

    Beds: 4
    Baths: 4
    Size: 3,336 sqft
    Lot: 4,463 SqFt
    Built: 2012
    Taxes: 7,800
    $/SqFt: $427
    Type: House/Single Family
  • R3121501
    Sutton Group - 1st West Realty

    13642 232 STREET

    $1,178,000

    Beds: 5
    Baths: 4
    Size: 2,649 sqft
    Lot: 2,998 SqFt
    Built: 2026
    Taxes: 4,923
    $/SqFt: $445
    Type: Row House (Non-Strata)
  • R3121269
    Breakside Real Estate Group

    26 23697 FERN CRESCENT

    $1,089,900

    Beds: 3
    Baths: 3
    Size: 1,710 sqft
    Lot: N/A
    Built: 2026
    Taxes: 0
    $/SqFt: $637
    Type: Townhouse
  • R3119833
    Breakside Real Estate Group

    5 23697 FERN CRESCENT

    $879,900

    Beds: 4
    Baths: 4
    Size: 1,766 sqft
    Lot: N/A
    Built: 2025
    Taxes: 0
    $/SqFt: $498
    Type: Townhouse
  • R3119830
    Breakside Real Estate Group

    1 23697 FERN CRESCENT

    $899,900

    Beds: 4
    Baths: 4
    Size: 1,766 sqft
    Lot: N/A
    Built: 2026
    Taxes: 0
    $/SqFt: $510
    Type: Townhouse
  • R3119675
    RE/MAX Treeland Realty

    23687 BRYANT DRIVE

    $1,425,000

    Beds: 4
    Baths: 3
    Size: 2,876 sqft
    Lot: 5,260 SqFt
    Built: 2008
    Taxes: 7,483
    $/SqFt: $495
    Type: House/Single Family
  • R3120364
    Royal LePage Sterling Realty

    124 13819 232 STREET

    $759,900

    Beds: 3
    Baths: 2
    Size: 1,417 sqft
    Lot: N/A
    Built: 2011
    Taxes: 4,038
    $/SqFt: $536
    Type: Townhouse
  • R3119984
    Royal LePage Elite West

    1 23710 133 AVENUE

    $850,000

    Beds: 3
    Baths: 3
    Size: 1,450 sqft
    Lot: N/A
    Built: 2022
    Taxes: 4,206
    $/SqFt: $586
    Type: Townhouse
  • R3118813
    Century 21 Creekside Realty

    40 13260 236 STREET

    $847,000

    Beds: 3
    Baths: 3
    Size: 1,643 sqft
    Lot: N/A
    Built: 2018
    Taxes: 4,009
    $/SqFt: $516
    Type: Townhouse
  • R3119807
    Royal LePage West Real Estate Services

    20 13819 232 STREET

    $829,000

    Beds: 4
    Baths: 3
    Size: 1,416 sqft
    Lot: N/A
    Built: 2011
    Taxes: 4,013
    $/SqFt: $585
    Type: Townhouse
  • R3118839
    Homelife Advantage Realty Ltd.

    13292 232 STREET

    $1,400,000

    Beds: 3
    Baths: 2
    Size: 2,066 sqft
    Lot: 23,958 SqFt
    Built: 1983
    Taxes: 7,449
    $/SqFt: $678
    Type: House/Single Family
  • R3117845
    RE/MAX Treeland Realty

    18 13819 232 STREET

    $779,000

    Beds: 4
    Baths: 3
    Size: 1,524 sqft
    Lot: N/A
    Built: 2011
    Taxes: 4,088
    $/SqFt: $511
    Type: Townhouse
  • R3117728
    Sutton Premier Realty

    23049 SE 134 LOOP

    $1,699,900

    Beds: 7
    Baths: 5
    Size: 3,348 sqft
    Lot: 3,554 SqFt
    Built: 2021
    Taxes: 8,188
    $/SqFt: $508
    Type: House/Single Family
  • R3117594
    Royal LePage Elite West

    47 13819 232 STREET

    $799,000

    Beds: 4
    Baths: 3
    Size: 1,583 sqft
    Lot: N/A
    Built: 2011
    Taxes: 4,778
    $/SqFt: $505
    Type: Townhouse