Maple Ridge › Websters Corners

square foot
    Showing 1 to 20 of 38 properties 
  • R3122940
    SRS Panorama Realty

    12259 252 STREET

    $1,399,999

    Beds: 7
    Baths: 4
    Size: 3,695 sqft
    Lot: 15,485 SqFt
    Built: 1967
    Taxes: 5,258
    $/SqFt: $379
    Type: House/Single Family
  • R3122984
    Royal LePage Elite West

    12172 252 STREET

    $1,819,900

    Beds: 6
    Baths: 4
    Size: 3,137 sqft
    Lot: 10,891 SqFt
    Built: 2010
    Taxes: 7,694
    $/SqFt: $580
    Type: House/Single Family
  • R3120349
    The Agency White Rock

    24898 122 AVENUE

    $975,000

    Beds: 4
    Baths: 1
    Size: 1,196 sqft
    Lot: 8,927 SqFt
    Built: 1968
    Taxes: 5,941
    $/SqFt: $815
    Type: House/Single Family
  • R3117938
    Royal LePage Elite West

    12595 266 STREET

    $2,399,900

    Beds: 6
    Baths: 6
    Size: 4,386 sqft
    Lot: 64,469 SqFt
    Built: 1998
    Taxes: 9,834
    $/SqFt: $547
    Type: House/Single Family
  • R3117258
    RE/MAX LIFESTYLES REALTY

    24341 124 AVENUE

    $3,980,000

    Beds: 5
    Baths: 7
    Size: 5,905 sqft
    Lot: 43,037 SqFt
    Built: 2019
    Taxes: 11,868
    $/SqFt: $674
    Type: House/Single Family
  • R3116620
    Royal LePage - Wolstencroft

    12366 240 STREET

    $3,480,000

    Beds: 5
    Baths: 4
    Size: 4,934 sqft
    Lot: 174,676 SqFt
    Built: 2004
    Taxes: 10,558
    $/SqFt: $705
    Type: House/Single Family
  • R3116352
    Royal Pacific Realty Corp.

    12580 243 STREET

    $1,499,000

    Beds: 6
    Baths: 4
    Size: 3,127 sqft
    Lot: 43,560 SqFt
    Built: 1975
    Taxes: 12,841
    $/SqFt: $479
    Type: House/Single Family
  • R3114911
    Sutton Group - 1st West Realty

    26310 127 AVENUE

    $1,750,000

    Beds: 5
    Baths: 4
    Size: 4,250 sqft
    Lot: 43,604 SqFt
    Built: 1995
    Taxes: 9,344
    $/SqFt: $412
    Type: House/Single Family
  • R3109787
    eXp Realty of Canada, Inc.

    12310 12336 240 STREET

    $2,975,000

    Beds: 4
    Baths: 2
    Size: 2,374 sqft
    Lot: 415,998 SqFt
    Built: 1980
    Taxes: 922
    $/SqFt: $1,253
    Type: House/Single Family
  • R3111161
    Oracle Realty Ltd.

    12082 261 STREET

    $1,149,000

    Beds: 3
    Baths: 1
    Size: 1,681 sqft
    Lot: 11,053 SqFt
    Built: 1958
    Taxes: 4,907
    $/SqFt: $684
    Type: House/Single Family
  • R3110147
    Homelife Benchmark Titus Realty

    12753 261 STREET

    $1,799,000

    Beds: 5
    Baths: 3
    Size: 3,494 sqft
    Lot: 55,408 SqFt
    Built: 1992
    Taxes: 7,960
    $/SqFt: $515
    Type: House/Single Family
  • R3112089
    Laboutique Realty

    24483 DEWDNEY TRUNK ROAD

    $2,198,000

    Beds: 5
    Baths: 3
    Size: 3,168 sqft
    Lot: 1 SqFt
    Built: 1938
    Taxes: 5,880
    $/SqFt: $694
    Type: House/Single Family
  • R3109868
    eXp Realty

    25117 DEWDNEY TRUNK ROAD

    $1,799,900

    Beds: 3
    Baths: 3
    Size: 1,631 sqft
    Lot: 223,027 SqFt
    Built: 1926
    Taxes: 6,693
    $/SqFt: $1,104
    Type: House/Single Family
  • R3107486
    Coldwell Banker Executives Realty

    25700 116 AVENUE

    $1,649,900

    Beds: 4
    Baths: 3
    Size: 3,299 sqft
    Lot: 48,351 SqFt
    Built: 1989
    Taxes: 0
    $/SqFt: $500
    Type: House/Single Family
  • R3107722
    Axford Real Estate

    12486 256 STREET

    $1,499,000

    Beds: 4
    Baths: 3
    Size: 2,474 sqft
    Lot: 85,813 SqFt
    Built: 1991
    Taxes: 7,580
    $/SqFt: $606
    Type: House/Single Family
  • R3107743
    Royal LePage Global Force Realty

    12753 256 STREET

    $4,499,879

    Beds: 7
    Baths: 2
    Size: 3,226 sqft
    Lot: 653,400 SqFt
    Built: 1979
    Taxes: 8,725
    $/SqFt: $1,395
    Type: House/Single Family
  • R3107037
    Team 3000 Realty Ltd.

    26497 126 AVENUE

    $2,399,000

    Beds: 6
    Baths: 5
    Size: 3,207 sqft
    Lot: 46,609 SqFt
    Built: 1995
    Taxes: 9,188
    $/SqFt: $748
    Type: House/Single Family
  • R3103325
    B.C. Farm & Ranch Realty Corp.

    25908 124 AVENUE

    $2,799,000

    Beds: 7
    Baths: 4
    Size: 3,742 sqft
    Lot: 421,225 SqFt
    Built: 1971
    Taxes: 1,518
    $/SqFt: $748
    Type: House/Single Family
  • R3103875
    Sutton Group-West Coast Realty

    11626 248 STREET

    $1,684,999

    Beds: 3
    Baths: 2
    Size: 2,547 sqft
    Lot: 104,980 SqFt
    Built: 1960
    Taxes: 3,783
    $/SqFt: $662
    Type: House/Single Family
  • R3103954
    Coldwell Banker Universe Realty

    8 12530 241 STREET

    $2,768,000

    Beds: 6
    Baths: 7
    Size: 5,159 sqft
    Lot: 27,661 SqFt
    Built: 2015
    Taxes: 12,958
    $/SqFt: $537
    Type: House/Single Family