Maple Ridge › Cottonwood Mr

square foot
    Showing 1 to 20 of 113 properties 
  • R3124200
    Sutton Group - 1st West Realty

    159 24951 112 AVENUE

    $739,000

    Beds: 2
    Baths: 3
    Size: 1,051 sqft
    Lot: N/A
    Built: 2025
    Taxes: 3,657
    $/SqFt: $703
    Type: Townhouse
  • R3123734
    RE/MAX LIFESTYLES REALTY

    11066 241A STREET

    $1,789,000

    Beds: 7
    Baths: 6
    Size: 4,487 sqft
    Lot: 6,117 SqFt
    Built: 2025
    Taxes: 3,303
    $/SqFt: $399
    Type: House/Single Family
  • R3123719
    Royal LePage Sterling Realty

    152 11305 240 STREET

    $849,800

    Beds: 3
    Baths: 3
    Size: 1,510 sqft
    Lot: N/A
    Built: 2017
    Taxes: 4,206
    $/SqFt: $563
    Type: Townhouse
  • R3123511
    Royal LePage Sterling Realty

    68 11282 COTTONWOOD DRIVE

    $889,900

    Beds: 3
    Baths: 4
    Size: 2,031 sqft
    Lot: N/A
    Built: 2012
    Taxes: 4,541
    $/SqFt: $438
    Type: Townhouse
  • R3122710
    Royal LePage Elite West

    23 11737 236 STREET

    $879,000

    Beds: 4
    Baths: 4
    Size: 2,040 sqft
    Lot: N/A
    Built: 1994
    Taxes: 5,141
    $/SqFt: $431
    Type: Townhouse
  • R3123314
    RE/MAX Treeland Realty

    11826 MEADOWLARK DRIVE

    $1,390,000

    Beds: 5
    Baths: 3
    Size: 2,496 sqft
    Lot: 5,741 SqFt
    Built: 1992
    Taxes: 6,561
    $/SqFt: $557
    Type: House/Single Family
  • R3122377
    RE/MAX 2000 Realty

    11656 CREEKSIDE STREET

    $1,599,000

    Beds: 6
    Baths: 4
    Size: 4,159 sqft
    Lot: 6,210 SqFt
    Built: 2001
    Taxes: 4,832
    $/SqFt: $384
    Type: House/Single Family
  • R3120765
    RE/MAX LIFESTYLES REALTY

    11039 238 STREET

    $1,350,000

    Beds: 6
    Baths: 4
    Size: 3,752 sqft
    Lot: 7,750 SqFt
    Built: 1998
    Taxes: 7,680
    $/SqFt: $360
    Type: House/Single Family
  • R3121031
    Dexter Realty

    11457 CREEKSIDE STREET

    $1,349,000

    Beds: 6
    Baths: 3
    Size: 3,362 sqft
    Lot: 6,555 SqFt
    Built: 2003
    Taxes: 7,388
    $/SqFt: $401
    Type: House/Single Family
  • R3120796
    Heller Murch Realty

    11972 239 STREET

    $1,398,000

    Beds: 5
    Baths: 4
    Size: 2,970 sqft
    Lot: 4,847 SqFt
    Built: 2011
    Taxes: 7,345
    $/SqFt: $471
    Type: House/Single Family
  • R3120404
    Platinum House Realty Ltd.

    24461 JENEWEIN DRIVE

    $1,850,000

    Beds: 6
    Baths: 5
    Size: 4,396 sqft
    Lot: 5,997 SqFt
    Built: 2026
    Taxes: 0
    $/SqFt: $421
    Type: House/Single Family
  • R3120522
    Platinum House Realty Ltd.

    24427 JENEWEIN DRIVE

    $1,699,900

    Beds: 6
    Baths: 4
    Size: 3,737 sqft
    Lot: 6,583 SqFt
    Built: 2026
    Taxes: 0
    $/SqFt: $455
    Type: House/Single Family
  • R3118714
    Vybe Realty

    17 11588 232 STREET

    $689,900

    Beds: 4
    Baths: 2
    Size: 1,386 sqft
    Lot: N/A
    Built: 1992
    Taxes: 4,358
    $/SqFt: $498
    Type: Townhouse
  • R3119584
    Royal LePage Elite West

    11915 238A STREET

    $1,120,000

    Beds: 3
    Baths: 2
    Size: 1,432 sqft
    Lot: 6,041 SqFt
    Built: 1991
    Taxes: 6,293
    $/SqFt: $782
    Type: House/Single Family
  • R3120592
    Nu Stream Realty Inc.

    3 11282 COTTONWOOD DRIVE

    $849,000

    Beds: 3
    Baths: 4
    Size: 2,054 sqft
    Lot: N/A
    Built: 2008
    Taxes: 4,445
    $/SqFt: $413
    Type: Townhouse
  • R3118827
    Royal LePage Elite West

    11911 238B STREET

    $1,025,000

    Beds: 3
    Baths: 2
    Size: 1,569 sqft
    Lot: 6,032 SqFt
    Built: 1988
    Taxes: 5,811
    $/SqFt: $653
    Type: House/Single Family
  • R3120333
    RA Realty Alliance Inc.

    15 23575 119 AVENUE

    $645,000

    Beds: 3
    Baths: 2
    Size: 1,296 sqft
    Lot: N/A
    Built: 1996
    Taxes: 3,810
    $/SqFt: $498
    Type: Townhouse
  • R3119232
    Royal LePage Sterling Realty

    24325 116 AVENUE

    $2,159,000

    Beds: 7
    Baths: 5
    Size: 3,712 sqft
    Lot: 89,298 SqFt
    Built: 1981
    Taxes: 6,205
    $/SqFt: $582
    Type: House/Single Family
  • R3118424
    RE/MAX LIFESTYLES REALTY

    39 23580 DEWDNEY TRUNK ROAD

    $469,900

    Beds: 2
    Baths: 2
    Size: 1,062 sqft
    Lot: N/A
    Built: 1989
    Taxes: 1,910
    $/SqFt: $442
    Type: Townhouse
  • R3118596
    Engel & Volkers Vancouver (Branch)

    11018 243B STREET

    $1,899,900

    Beds: 6
    Baths: 6
    Size: 4,045 sqft
    Lot: 6,000 SqFt
    Built: 2024
    Taxes: 9,164
    $/SqFt: $470
    Type: House/Single Family