West Vancouver

square foot
    Showing 1 to 20 of 350 properties 
  • R3126964
    Dracco Pacific Realty

    1526 CHIPPENDALE COURT

    $4,990,000

    Beds: 5
    Baths: 5
    Size: 6,466 sqft
    Lot: 13,110 SqFt
    Built: 1993
    Taxes: 33,474
    $/SqFt: $772
    Type: House/Single Family
  • R3127064
    Rennie & Associates Realty - Jason Soprovich

    1036 EYREMOUNT DRIVE

    $19,880,000

    Beds: 7
    Baths: 11
    Size: 11,386 sqft
    Lot: 30,480 SqFt
    Built: 2020
    Taxes: 52,584
    $/SqFt: $1,746
    Type: House/Single Family
  • R3126367
    Royal LePage Sussex

    1027 MILLSTREAM ROAD

    $13,998,000

    Beds: 6
    Baths: 9
    Size: 8,262 sqft
    Lot: 17,457 SqFt
    Built: 2021
    Taxes: 53,165
    $/SqFt: $1,694
    Type: House/Single Family
  • R3126914
    Macdonald Realty

    9 1717 DUCHESS AVENUE

    $2,680,000

    Beds: 3
    Baths: 2
    Size: 1,865 sqft
    Lot: N/A
    Built: 1988
    Taxes: 6,839
    $/SqFt: $1,437
    Type: Apartment Unit
  • R3126387
    Sutton Group-West Coast Realty

    761 EYREMOUNT DRIVE

    $5,980,000

    Beds: 6
    Baths: 5
    Size: 6,470 sqft
    Lot: 21,649 SqFt
    Built: 2007
    Taxes: 35,671
    $/SqFt: $924
    Type: House/Single Family
  • R3126833
    Engel & Volkers Vancouver

    3180 BENBOW ROAD

    $7,388,000

    Beds: 6
    Baths: 7
    Size: 5,432 sqft
    Lot: 13,334 SqFt
    Built: 2025
    Taxes: 11,683
    $/SqFt: $1,360
    Type: House/Single Family
  • R3125939
    Angell, Hasman & Associates Realty Ltd.

    1515 CAMELOT ROAD

    $8,998,000

    Beds: 5
    Baths: 7
    Size: 6,487 sqft
    Lot: 12,774 SqFt
    Built: 2017
    Taxes: 43,749
    $/SqFt: $1,387
    Type: House/Single Family
  • R3126306
    Laboutique Realty

    441 INGLEWOOD AVENUE

    $2,988,000

    Beds: 5
    Baths: 4
    Size: 3,835 sqft
    Lot: 12,008 SqFt
    Built: 1986
    Taxes: 8,965
    $/SqFt: $779
    Type: House/Single Family
  • R3126496
    Royal Pacific Realty Corp.

    4673 WOODBURN ROAD

    $2,999,000

    Beds: 4
    Baths: 4
    Size: 3,931 sqft
    Lot: 13,681 SqFt
    Built: 1986
    Taxes: 10,702
    $/SqFt: $763
    Type: House/Single Family
  • R3126084
    Behroyan & Associates Real Estate Services

    2623 LAWSON AVENUE

    $4,980,000

    Beds: 4
    Baths: 5
    Size: 4,377 sqft
    Lot: 7,808 SqFt
    Built: 2009
    Taxes: 14,560
    $/SqFt: $1,138
    Type: House/Single Family
  • R3126317
    Royal LePage Sussex

    405 6687 NELSON AVENUE

    $1,070,870

    Beds: 2
    Baths: 2
    Size: 1,105 sqft
    Lot: N/A
    Built: 2022
    Taxes: 3,640
    $/SqFt: $969
    Type: Apartment Unit
  • R3125266
    RE/MAX Masters Realty

    2541 MARINE DRIVE

    $3,858,000

    Beds: 3
    Baths: 4
    Size: 3,576 sqft
    Lot: 7,920 SqFt
    Built: 1990
    Taxes: 8,097
    $/SqFt: $1,079
    Type: House/Single Family
  • R3125154
    Rennie & Associates Realty Ltd.

    2256 JEFFERSON AVENUE

    $4,999,000

    Beds: 6
    Baths: 7
    Size: 4,595 sqft
    Lot: 7,920 SqFt
    Built: 2021
    Taxes: 23,611
    $/SqFt: $1,088
    Type: House/Single Family
  • R3124934
    RE/MAX Masters Realty

    903 2280 BELLEVUE AVENUE

    $2,990,000

    Beds: 2
    Baths: 2
    Size: 1,368 sqft
    Lot: N/A
    Built: 1989
    Taxes: 6,905
    $/SqFt: $2,186
    Type: Apartment Unit
  • R3125327
    eXp Realty

    1162 MILLSTREAM ROAD

    $4,358,000

    Beds: 6
    Baths: 5
    Size: 5,369 sqft
    Lot: 36,716 SqFt
    Built: 2010
    Taxes: 15,310
    $/SqFt: $812
    Type: House/Single Family
  • R3125295
    Angell, Hasman & Associates Realty Ltd.

    6560 NELSON AVENUE

    $3,198,000

    Beds: 6
    Baths: 5
    Size: 3,895 sqft
    Lot: 5,746 SqFt
    Built: 2022
    Taxes: 8,020
    $/SqFt: $821
    Type: House/Single Family
  • R3125563
    Macdonald Realty

    5180 MEADFEILD ROAD

    $2,398,000

    Beds: 3
    Baths: 3
    Size: 2,302 sqft
    Lot: 7,170 SqFt
    Built: 1987
    Taxes: 8,086
    $/SqFt: $1,042
    Type: Townhouse
  • R3125832
    Coldwell Banker Universe Realty

    352 ST. JAMES CRESCENT

    $3,999,990

    Beds: 7
    Baths: 5
    Size: 4,601 sqft
    Lot: 13,939 SqFt
    Built: 2009
    Taxes: 10,869
    $/SqFt: $869
    Type: House/Single Family
  • R3124968
    Sutton Group-West Coast Realty

    574 ST. ANDREWS PLACE

    $2,998,000

    Beds: 6
    Baths: 7
    Size: 4,997 sqft
    Lot: 14,284 SqFt
    Built: 1998
    Taxes: 8,356
    $/SqFt: $600
    Type: House/Single Family
  • R3124673
    Mizar Marketing Ltd.

    880 YOUNETTE DRIVE

    $3,890,000

    Beds: 5
    Baths: 4
    Size: 4,108 sqft
    Lot: 11,302 SqFt
    Built: 1996
    Taxes: 12,379
    $/SqFt: $947
    Type: House/Single Family

Related Searches: