Vancouver

square foot
    Showing 1 to 20 of 500 properties 
  • R3127221
    eXp Realty

    206 2299 E 30TH AVENUE

    $575,000

    Beds: 2
    Baths: 2
    Size: 900 sqft
    Lot: N/A
    Built: 1977
    Taxes: 1,837
    $/SqFt: $639
    Type: Apartment Unit
  • R3127186
    Century 21 In Town Realty

    703 1288 ALBERNI STREET

    $899,900

    Beds: 2
    Baths: 2
    Size: 930 sqft
    Lot: N/A
    Built: 1997
    Taxes: 2,660
    $/SqFt: $968
    Type: Apartment Unit
  • R3127218
    Macdonald Realty

    3108 1438 RICHARDS STREET

    $785,000

    Beds: 1
    Baths: 1
    Size: 723 sqft
    Lot: N/A
    Built: 2004
    Taxes: 2,704
    $/SqFt: $1,086
    Type: Apartment Unit
  • R3126847
    RE/MAX Real Estate Services

    580 W 64TH AVENUE

    $2,599,000

    Beds: 5
    Baths: 2
    Size: 2,529 sqft
    Lot: 6,038 SqFt
    Built: 1963
    Taxes: 11,386
    $/SqFt: $1,028
    Type: House/Single Family
  • R3127011
    Sutton Group - 1st West Realty

    3187 E KENT AVENUE NORTH

    $1,450,000

    Beds: 4
    Baths: 4
    Size: 2,121 sqft
    Lot: N/A
    Built: 2012
    Taxes: 5,270
    $/SqFt: $684
    Type: Townhouse
  • R3126807
    Grand Central Realty

    3492 E 49TH AVENUE

    $1,860,000

    Beds: 6
    Baths: 4
    Size: 2,935 sqft
    Lot: 4,845 SqFt
    Built: 1972
    Taxes: 8,273
    $/SqFt: $634
    Type: House/Single Family
  • R3127066
    Team 3000 Realty Ltd.

    810 E 51ST AVENUE

    $1,199,000

    Beds: 3
    Baths: 3
    Size: 1,502 sqft
    Lot: 6,000 SqFt
    Built: 2023
    Taxes: 4,300
    $/SqFt: $798
    Type: 1/2 Duplex
  • R3127099
    RE/MAX Real Estate Services

    2605 128 W CORDOVA STREET

    $569,000

    Beds: 1
    Baths: 1
    Size: 651 sqft
    Lot: N/A
    Built: 2009
    Taxes: 1,892
    $/SqFt: $874
    Type: Apartment Unit
  • R3126932
    Engel & Volkers Vancouver

    2507 W KING EDWARD AVENUE

    $4,293,000

    Beds: 9
    Baths: 9
    Size: 4,809 sqft
    Lot: 6,222 SqFt
    Built: 2016
    Taxes: 18,610
    $/SqFt: $893
    Type: House/Single Family
  • R3127057
    RE/MAX Westcoast

    2547 E 34TH AVENUE

    $1,448,000

    Beds: 4
    Baths: 4
    Size: 1,752 sqft
    Lot: 2,510 SqFt
    Built: 1989
    Taxes: 6,658
    $/SqFt: $826
    Type: House/Single Family
  • R3127123
    Rennie & Associates Realty Ltd.

    3306 1111 RICHARDS STREET

    $2,188,000

    Beds: 2
    Baths: 3
    Size: 1,730 sqft
    Lot: N/A
    Built: 2021
    Taxes: 7,733
    $/SqFt: $1,265
    Type: Apartment Unit
  • R3127079
    Oakwyn Realty Encore

    402 2920 ASH STREET

    $355,000

    Beds: 1
    Baths: 1
    Size: 486 sqft
    Lot: N/A
    Built: 1977
    Taxes: 1,559
    $/SqFt: $730
    Type: Apartment Unit
  • R3126814
    RE/MAX Crest Realty

    6388 LABURNUM STREET

    $2,890,000

    Beds: 5
    Baths: 5
    Size: 2,460 sqft
    Lot: 4,142 SqFt
    Built: 1992
    Taxes: 10,788
    $/SqFt: $1,175
    Type: House/Single Family
  • R3126854
    Macdonald Realty

    2 5061 BLENHEIM STREET

    $4,500,000

    Beds: 4
    Baths: 5
    Size: 2,923 sqft
    Lot: 8,554 SqFt
    Built: 2026
    Taxes: 6,645
    $/SqFt: $1,540
    Type: 1/2 Duplex
  • R3127138
    Sutton Group-West Coast Realty

    1012 W 52ND AVENUE

    $1,988,888

    Beds: 4
    Baths: 3
    Size: 1,702 sqft
    Lot: N/A
    Built: 2025
    Taxes: 6,093
    $/SqFt: $1,169
    Type: Townhouse
  • R3126844
    Royal Pacific Realty Corp.

    5671 EARLES STREET

    $2,499,800

    Beds: 8
    Baths: 5
    Size: 2,522 sqft
    Lot: 5,616 SqFt
    Built: 2004
    Taxes: 10,642
    $/SqFt: $991
    Type: House/Single Family
  • R3127143
    Dracco Pacific Realty

    1902 1028 BARCLAY STREET

    $990,000

    Beds: 2
    Baths: 2
    Size: 1,057 sqft
    Lot: N/A
    Built: 2011
    Taxes: 3,814
    $/SqFt: $937
    Type: Apartment Unit
  • R3126800
    Royal Pacific Realty Corp.

    1470 W 57TH AVENUE

    $2,688,000

    Beds: 5
    Baths: 5
    Size: 2,315 sqft
    Lot: 6,625 SqFt
    Built: 2024
    Taxes: 0
    $/SqFt: $1,161
    Type: 1/2 Duplex
  • R3126968
    Macdonald Realty

    1208 1495 RICHARDS STREET

    $830,000

    Beds: 1
    Baths: 1
    Size: 733 sqft
    Lot: N/A
    Built: 2004
    Taxes: 2,548
    $/SqFt: $1,132
    Type: Apartment Unit
  • R3126947
    Dexter Realty

    1017 W 8TH AVENUE

    $2,249,000

    Beds: 3
    Baths: 3
    Size: 1,891 sqft
    Lot: N/A
    Built: 2005
    Taxes: 7,621
    $/SqFt: $1,189
    Type: Townhouse

Related Searches: