North Vancouver

square foot
    Showing 1 to 20 of 500 properties 
  • R3126561
    Stilhavn Real Estate Services

    3985 FRAMES PLACE

    $1,899,000

    Beds: 4
    Baths: 3
    Size: 2,173 sqft
    Lot: 4,368 SqFt
    Built: 1987
    Taxes: 7,096
    $/SqFt: $874
    Type: House/Single Family
  • R3126642
    Royal Pacific Realty Corp.

    801 2325 EMERY COURT

    $1,368,000

    Beds: 2
    Baths: 2
    Size: 1,142 sqft
    Lot: N/A
    Built: 2024
    Taxes: 3,937
    $/SqFt: $1,198
    Type: Apartment Unit
  • R3126390
    Stilhavn Real Estate Services

    1138 RIDGEWOOD DRIVE

    $4,150,000

    Beds: 6
    Baths: 6
    Size: 4,978 sqft
    Lot: 8,363 SqFt
    Built: 2015
    Taxes: 10,981
    $/SqFt: $834
    Type: House/Single Family
  • R3126371
    Sutton Group-West Coast Realty

    920 MELBOURNE AVENUE

    $4,698,000

    Beds: 6
    Baths: 8
    Size: 5,335 sqft
    Lot: 8,050 SqFt
    Built: 2018
    Taxes: 16,241
    $/SqFt: $881
    Type: House/Single Family
  • R3126468
    Macdonald Realty

    443 445 W KEITH ROAD

    $1,899,000

    Beds: 8
    Baths: 4
    Size: 3,362 sqft
    Lot: 6,200 SqFt
    Built: 1959
    Taxes: 8,326
    $/SqFt: $565
    Type: House/Single Family
  • R3126458
    Rossetti Realty Ltd.

    534 E 7TH STREET

    $1,850,000

    Beds: 4
    Baths: 2
    Size: 1,890 sqft
    Lot: 7,000 SqFt
    Built: 1916
    Taxes: 7,000
    $/SqFt: $979
    Type: House/Single Family
  • R3126249
    Oakwyn Realty Ltd.

    108 733 E 3RD STREET

    $1,479,000

    Beds: 2
    Baths: 3
    Size: 1,535 sqft
    Lot: N/A
    Built: 2020
    Taxes: 5,053
    $/SqFt: $964
    Type: Townhouse
  • R3126431
    Century 21 In Town Realty

    203 1677 LLOYD AVENUE

    $815,000

    Beds: 2
    Baths: 2
    Size: 833 sqft
    Lot: N/A
    Built: 2011
    Taxes: 2,584
    $/SqFt: $978
    Type: Apartment Unit
  • R3126222
    Oakwyn Realty Ltd.

    1256 EASTVIEW ROAD

    $2,069,000

    Beds: 4
    Baths: 3
    Size: 2,049 sqft
    Lot: 8,504 SqFt
    Built: 1966
    Taxes: 5,844
    $/SqFt: $1,010
    Type: House/Single Family
  • R3126399
    Stilhavn Real Estate Services

    513 3596 MALSUM DRIVE

    $778,000

    Beds: 2
    Baths: 2
    Size: 813 sqft
    Lot: N/A
    Built: 2025
    Taxes: 0
    $/SqFt: $957
    Type: Apartment Unit
  • R3126467
    Renanza Realty Inc.

    501 1327 E KEITH ROAD

    $799,000

    Beds: 2
    Baths: 2
    Size: 1,121 sqft
    Lot: N/A
    Built: 1992
    Taxes: 2,220
    $/SqFt: $713
    Type: Apartment Unit
  • R3126325
    Oakwyn Realty Ltd.

    107 159 W 22ND STREET

    $819,900

    Beds: 2
    Baths: 2
    Size: 860 sqft
    Lot: N/A
    Built: 2012
    Taxes: 2,599
    $/SqFt: $953
    Type: Apartment Unit
  • R3126579
    Oakwyn Realty Ltd.

    105 123 E 19TH STREET

    $495,000

    Beds: 1
    Baths: 1
    Size: 672 sqft
    Lot: N/A
    Built: 1972
    Taxes: 1,530
    $/SqFt: $737
    Type: Apartment Unit
  • R3125961
    88West Realty

    977 BELVEDERE DRIVE

    $1,838,000

    Beds: 4
    Baths: 2
    Size: 2,320 sqft
    Lot: 7,700 SqFt
    Built: 1956
    Taxes: 6,199
    $/SqFt: $792
    Type: House/Single Family
  • R3125674
    Rennie & Associates Realty Ltd.

    4368 ARUNDEL ROAD

    $3,249,000

    Beds: 6
    Baths: 3
    Size: 3,471 sqft
    Lot: 12,946 SqFt
    Built: 1955
    Taxes: 8,034
    $/SqFt: $936
    Type: House/Single Family
  • R3125707
    Macdonald Realty

    311 707 E 3RD STREET

    $725,000

    Beds: 1
    Baths: 1
    Size: 718 sqft
    Lot: N/A
    Built: 2019
    Taxes: 2,391
    $/SqFt: $1,010
    Type: Apartment Unit
  • R3126030
    Century 21 In Town Realty

    706 1500 OSTLER COURT

    $1,298,800

    Beds: 2
    Baths: 2
    Size: 1,740 sqft
    Lot: N/A
    Built: 1993
    Taxes: 3,090
    $/SqFt: $746
    Type: Apartment Unit
  • R3126131
    Real Broker

    306 625 E 3RD STREET

    $899,000

    Beds: 2
    Baths: 2
    Size: 1,034 sqft
    Lot: N/A
    Built: 2019
    Taxes: 3,002
    $/SqFt: $869
    Type: Apartment Unit
  • R3125905
    Team 3000 Realty Ltd.

    318 ROCHE POINT DRIVE

    $2,698,888

    Beds: 7
    Baths: 4
    Size: 4,640 sqft
    Lot: 6,999 SqFt
    Built: 1988
    Taxes: 7,655
    $/SqFt: $582
    Type: House/Single Family
  • R3125904
    Oakwyn Realty Ltd.

    407 BRAND STREET

    $3,495,000

    Beds: 5
    Baths: 5
    Size: 4,137 sqft
    Lot: 11,560 SqFt
    Built: 1998
    Taxes: 11,918
    $/SqFt: $845
    Type: House/Single Family

Related Searches: