Downtown

square foot
    Showing 1 to 20 of 500 properties 
  • R3126078
    Oakwyn Realty Ltd.

    401 988 RICHARDS STREET

    $1,899,900

    Beds: 2
    Baths: 3
    Size: 2,055 sqft
    Lot: N/A
    Built: 2006
    Taxes: 5,354
    $/SqFt: $925
    Type: Apartment Unit
  • R3126043
    Rennie & Associates Realty - Jason Soprovich

    906 588 BROUGHTON STREET

    $699,000

    Beds: 1
    Baths: 1
    Size: 669 sqft
    Lot: N/A
    Built: 1995
    Taxes: 2,380
    $/SqFt: $1,045
    Type: Apartment Unit
  • R3126032
    Oakwyn Realty Ltd.

    1260 RICHARDS STREET

    $2,338,000

    Beds: 2
    Baths: 3
    Size: 1,706 sqft
    Lot: N/A
    Built: 2008
    Taxes: 6,134
    $/SqFt: $1,370
    Type: Townhouse
  • R3125805
    Sotheby''s International Realty Canada

    608 560 CARDERO STREET

    $1,398,000

    Beds: 2
    Baths: 2
    Size: 1,191 sqft
    Lot: N/A
    Built: 1997
    Taxes: 4,515
    $/SqFt: $1,174
    Type: Apartment Unit
  • R3125743
    Oakwyn Realty Ltd.

    2606 1289 HORNBY STREET

    $549,900

    Beds: 0
    Baths: 1
    Size: 440 sqft
    Lot: N/A
    Built: 2021
    Taxes: 1,890
    $/SqFt: $1,250
    Type: Apartment Unit
  • R3125719
    Oakwyn Realty Ltd.

    1503 1205 HOWE STREET

    $1,875,000

    Beds: 2
    Baths: 2
    Size: 1,671 sqft
    Lot: N/A
    Built: 2010
    Taxes: 6,626
    $/SqFt: $1,122
    Type: Apartment Unit
  • R3125537
    Coldwell Banker Prestige Realty

    503 1480 HOWE STREET

    $499,900

    Beds: 1
    Baths: 1
    Size: 400 sqft
    Lot: N/A
    Built: 2020
    Taxes: 1,509
    $/SqFt: $1,250
    Type: Apartment Unit
  • R3125595
    VIRANI REAL ESTATE ADVISORS

    2908 1011 W CORDOVA STREET

    $5,388,000

    Beds: 2
    Baths: 3
    Size: 2,321 sqft
    Lot: N/A
    Built: 2010
    Taxes: 21,499
    $/SqFt: $2,321
    Type: Apartment Unit
  • R3125586
    Oakwyn Realty Ltd.

    3106 1495 RICHARDS STREET

    $949,000

    Beds: 1
    Baths: 1
    Size: 762 sqft
    Lot: N/A
    Built: 2004
    Taxes: 2,810
    $/SqFt: $1,245
    Type: Apartment Unit
  • R3125551
    Pospischil Realty Group

    1502 1133 HORNBY STREET

    $798,000

    Beds: 2
    Baths: 2
    Size: 882 sqft
    Lot: N/A
    Built: 2018
    Taxes: 2,984
    $/SqFt: $905
    Type: Apartment Unit
  • R3126107
    RE/MAX Heights Realty

    614 989 NELSON STREET

    $5,888,888

    Beds: 1
    Baths: 1
    Size: 614 sqft
    Lot: N/A
    Built: 1995
    Taxes: 1,812
    $/SqFt: $9,591
    Type: Apartment Unit
  • R3126096
    Behroyan & Associates Real Estate Services

    1011 66 W CORDOVA STREET

    $618,000

    Beds: 2
    Baths: 2
    Size: 750 sqft
    Lot: N/A
    Built: 2012
    Taxes: 2,027
    $/SqFt: $824
    Type: Apartment Unit
  • R3126067
    Nu Stream Realty Inc.

    708 1188 HOWE STREET

    $668,000

    Beds: 2
    Baths: 2
    Size: 775 sqft
    Lot: N/A
    Built: 1994
    Taxes: 2,220
    $/SqFt: $862
    Type: Apartment Unit
  • R3125867
    TRG The Residential Group Realty

    208 811 HELMCKEN STREET

    $629,000

    Beds: 2
    Baths: 1
    Size: 750 sqft
    Lot: N/A
    Built: 1995
    Taxes: 2,018
    $/SqFt: $839
    Type: Apartment Unit
  • R3125938
    Prompton Real Estate Services Inc.

    501 1199 MARINASIDE CRESCENT

    $2,199,000

    Beds: 3
    Baths: 2
    Size: 1,400 sqft
    Lot: N/A
    Built: 1999
    Taxes: 5,685
    $/SqFt: $1,571
    Type: Apartment Unit
  • R3125615
    Oakwyn Realty Ltd.

    1103 1010 RICHARDS STREET

    $499,000

    Beds: 1
    Baths: 1
    Size: 557 sqft
    Lot: N/A
    Built: 2003
    Taxes: 1,703
    $/SqFt: $896
    Type: Apartment Unit
  • R3125655
    Royal LePage Elite West

    309 1 E CORDOVA STREET

    $524,800

    Beds: 1
    Baths: 1
    Size: 612 sqft
    Lot: N/A
    Built: 1997
    Taxes: 1,687
    $/SqFt: $858
    Type: Apartment Unit
  • R3125559
    Regent Park Fairchild Realty Inc.

    407 1088 RICHARDS STREET

    $629,900

    Beds: 1
    Baths: 1
    Size: 585 sqft
    Lot: N/A
    Built: 2011
    Taxes: 2,055
    $/SqFt: $1,077
    Type: Apartment Unit
  • R3125594
    RE/MAX Crest Realty

    2301 161 W GEORGIA STREET

    $668,000

    Beds: 1
    Baths: 1
    Size: 616 sqft
    Lot: N/A
    Built: 2012
    Taxes: 2,270
    $/SqFt: $1,084
    Type: Apartment Unit
  • R3125579
    RE/MAX Heights Realty

    1401 1500 HOWE STREET

    $689,000

    Beds: 1
    Baths: 1
    Size: 747 sqft
    Lot: N/A
    Built: 1989
    Taxes: 2,099
    $/SqFt: $922
    Type: Apartment Unit