Coquitlam

square foot
    Showing 1 to 20 of 500 properties 
  • R3124485
    Royal LePage Sterling Realty

    897 COTTONWOOD AVENUE

    $3,100,000

    Beds: 8
    Baths: 9
    Size: 5,755 sqft
    Lot: 10,220 SqFt
    Built: 2023
    Taxes: 5,416
    $/SqFt: $539
    Type: House/Single Family
  • R3124207
    1NE Collective Realty Inc.

    304 585 KEMSLEY AVENUE

    $482,900

    Beds: 1
    Baths: 1
    Size: 562 sqft
    Lot: N/A
    Built: 2026
    Taxes: 0
    $/SqFt: $859
    Type: Apartment Unit
  • R3124252
    Regent Park Realty Inc.

    3565 SHEFFIELD AVENUE

    $1,980,000

    Beds: 5
    Baths: 4
    Size: 3,536 sqft
    Lot: 4,339 SqFt
    Built: 2018
    Taxes: 7,479
    $/SqFt: $560
    Type: House/Single Family
  • R3124380
    Sutton Group-West Coast Realty

    4007 720 FARROW STREET

    $1,324,999

    Beds: 3
    Baths: 2
    Size: 1,105 sqft
    Lot: N/A
    Built: 2025
    Taxes: 0
    $/SqFt: $1,199
    Type: Apartment Unit
  • R3124213
    Royal Pacific Realty Corp.

    113 390 GUILBY STREET

    $1,189,000

    Beds: 3
    Baths: 3
    Size: 1,402 sqft
    Lot: N/A
    Built: 2025
    Taxes: 0
    $/SqFt: $848
    Type: Townhouse
  • R3123356
    Breakside Real Estate Group

    146 3546 MONSON CRESCENT

    $1,299,900

    Beds: 4
    Baths: 4
    Size: 2,314 sqft
    Lot: N/A
    Built: 2026
    Taxes: 0
    $/SqFt: $562
    Type: Townhouse
  • R3123321
    Breakside Real Estate Group

    136 3546 MONSON CRESCENT

    $1,099,900

    Beds: 3
    Baths: 3
    Size: 1,582 sqft
    Lot: N/A
    Built: 2027
    Taxes: 0
    $/SqFt: $695
    Type: Townhouse
  • R3124211
    1NE Collective Realty Inc.

    206 585 KEMSLEY AVENUE

    $679,900

    Beds: 2
    Baths: 2
    Size: 833 sqft
    Lot: N/A
    Built: 2026
    Taxes: 0
    $/SqFt: $816
    Type: Apartment Unit
  • R3124277
    Regent Park Fairchild Realty Inc.

    405 827 RODERICK AVENUE

    $457,000

    Beds: 1
    Baths: 1
    Size: 569 sqft
    Lot: N/A
    Built: 2014
    Taxes: 1,828
    $/SqFt: $803
    Type: Apartment Unit
  • R3123988
    Oakwyn Realty Ltd.

    211 2985 PRINCESS CRESCENT

    $459,900

    Beds: 1
    Baths: 1
    Size: 749 sqft
    Lot: N/A
    Built: 1994
    Taxes: 1,736
    $/SqFt: $614
    Type: Apartment Unit
  • R3123880
    Engel & Volkers Vancouver

    106 678 FAIRVIEW STREET

    $1,199,900

    Beds: 3
    Baths: 3
    Size: 1,636 sqft
    Lot: N/A
    Built: 2023
    Taxes: 4,232
    $/SqFt: $733
    Type: Townhouse
  • R3123801
    Royal LePage Elite West

    328 3000 RIVERBEND DRIVE

    $1,338,880

    Beds: 5
    Baths: 3
    Size: 2,366 sqft
    Lot: 3,401 SqFt
    Built: 2005
    Taxes: 4,784
    $/SqFt: $566
    Type: House/Single Family
  • R3123694
    Sotheby''s International Realty Canada

    705 570 EMERSON STREET

    $489,900

    Beds: 1
    Baths: 1
    Size: 603 sqft
    Lot: N/A
    Built: 2017
    Taxes: 1,958
    $/SqFt: $812
    Type: Apartment Unit
  • R3123696
    Keller Williams Ocean Realty

    39 3010 RIVERBEND DRIVE

    $788,900

    Beds: 2
    Baths: 2
    Size: 1,185 sqft
    Lot: N/A
    Built: 2011
    Taxes: 2,949
    $/SqFt: $666
    Type: Townhouse
  • R3124185
    Royal LePage West Real Estate Services

    3510 DANIELSON DRIVE

    $2,499,000

    Beds: 6
    Baths: 6
    Size: 3,925 sqft
    Lot: 5,823 SqFt
    Built: 2026
    Taxes: 3,876
    $/SqFt: $637
    Type: House/Single Family
  • R3123712
    Macdonald Realty Westmar

    803 652 WHITING WAY

    $459,900

    Beds: 1
    Baths: 1
    Size: 547 sqft
    Lot: N/A
    Built: 2020
    Taxes: 1,884
    $/SqFt: $841
    Type: Apartment Unit
  • R3123928
    Anthem Realty Ltd.

    3709 537 COTTONWOOD AVENUE

    $769,900

    Beds: 2
    Baths: 2
    Size: 759 sqft
    Lot: N/A
    Built: 2025
    Taxes: 0
    $/SqFt: $1,014
    Type: Apartment Unit
  • R3123686
    Royal LePage Sterling Realty

    340 3098 GUILDFORD WAY

    $734,900

    Beds: 2
    Baths: 2
    Size: 1,270 sqft
    Lot: N/A
    Built: 1997
    Taxes: 2,590
    $/SqFt: $579
    Type: Apartment Unit
  • R3124058
    RE/MAX Sabre Realty Group

    1904 2968 GLEN DRIVE

    $554,000

    Beds: 1
    Baths: 1
    Size: 660 sqft
    Lot: N/A
    Built: 2012
    Taxes: 1,937
    $/SqFt: $839
    Type: Apartment Unit
  • R3123727
    Sutton Group - 1st West Realty

    2101 LORRAINE AVENUE

    $1,499,000

    Beds: 4
    Baths: 4
    Size: 2,181 sqft
    Lot: 5,050 SqFt
    Built: 2007
    Taxes: 5,082
    $/SqFt: $687
    Type: 1/2 Duplex

Related Searches: