Burnaby South › Metrotown

square foot
    Showing 1 to 20 of 392 properties 
  • R3122459
    Oakwyn Realty Ltd.

    205 5665 IRMIN STREET

    $479,000

    Beds: 1
    Baths: 1
    Size: 622 sqft
    Lot: N/A
    Built: 2010
    Taxes: 1,661
    $/SqFt: $770
    Type: Apartment Unit
  • R3122357
    Real Broker

    3905 5987 WILSON AVENUE

    $635,000

    Beds: 1
    Baths: 1
    Size: 520 sqft
    Lot: N/A
    Built: 2025
    Taxes: 0
    $/SqFt: $1,221
    Type: Apartment Unit
  • R3122242
    Sutton Group - 1st West Realty

    2907 6000 MCKAY AVENUE

    $1,299,000

    Beds: 3
    Baths: 2
    Size: 1,115 sqft
    Lot: N/A
    Built: 2022
    Taxes: 4,003
    $/SqFt: $1,165
    Type: Apartment Unit
  • R3122312
    RE/MAX Crest Realty

    103 6875 DUNBLANE AVENUE

    $660,000

    Beds: 2
    Baths: 2
    Size: 796 sqft
    Lot: N/A
    Built: 2016
    Taxes: 2,170
    $/SqFt: $829
    Type: Apartment Unit
  • R3122376
    Dracco Pacific Realty

    3208 6461 TELFORD AVENUE

    $792,000

    Beds: 2
    Baths: 2
    Size: 828 sqft
    Lot: N/A
    Built: 2014
    Taxes: 2,466
    $/SqFt: $957
    Type: Apartment Unit
  • R3122382
    Macdonald Platinum Marketing Ltd.

    312 5889 IRMIN STREET

    $485,000

    Beds: 1
    Baths: 1
    Size: 603 sqft
    Lot: N/A
    Built: 2009
    Taxes: 1,622
    $/SqFt: $804
    Type: Apartment Unit
  • R3122371
    Magsen Realty Inc.

    1105 6098 STATION STREET

    $848,000

    Beds: 2
    Baths: 2
    Size: 903 sqft
    Lot: N/A
    Built: 2018
    Taxes: 2,940
    $/SqFt: $939
    Type: Apartment Unit
  • R3122352
    Regent Park Realty Inc.

    3102 6658 DOW AVENUE

    $850,000

    Beds: 2
    Baths: 2
    Size: 892 sqft
    Lot: N/A
    Built: 2015
    Taxes: 2,592
    $/SqFt: $953
    Type: Apartment Unit
  • R3121331
    Metro Edge Realty

    1807 5051 IMPERIAL STREET

    $798,000

    Beds: 2
    Baths: 2
    Size: 888 sqft
    Lot: N/A
    Built: 2019
    Taxes: 2,900
    $/SqFt: $899
    Type: Apartment Unit
  • R3122330
    Nu Stream Realty Inc.

    141 7388 MACPHERSON AVENUE

    $788,000

    Beds: 2
    Baths: 2
    Size: 1,013 sqft
    Lot: N/A
    Built: 2006
    Taxes: 2,562
    $/SqFt: $778
    Type: Townhouse
  • R3121115
    Parallel 49 Realty

    105 5932 PATTERSON AVENUE

    $588,000

    Beds: 2
    Baths: 1
    Size: 900 sqft
    Lot: N/A
    Built: 1979
    Taxes: 1,806
    $/SqFt: $653
    Type: Apartment Unit
  • R3121021
    Macdonald Realty

    501 6087 WILSON AVENUE

    $939,000

    Beds: 2
    Baths: 2
    Size: 886 sqft
    Lot: N/A
    Built: 2026
    Taxes: 0
    $/SqFt: $1,060
    Type: Apartment Unit
  • R3120803
    Macdonald Realty Westmar

    606 6398 SILVER AVENUE

    $918,000

    Beds: 2
    Baths: 2
    Size: 850 sqft
    Lot: N/A
    Built: 2022
    Taxes: 2,844
    $/SqFt: $1,080
    Type: Apartment Unit
  • R3121276
    Real Broker

    312 6085 IRMIN STREET

    $1,058,000

    Beds: 2
    Baths: 3
    Size: 1,071 sqft
    Lot: N/A
    Built: 2024
    Taxes: 2,727
    $/SqFt: $988
    Type: Townhouse
  • R3121127
    Sutton Group-West Coast Realty

    1202 6759 WILLINGDON AVENUE

    $419,900

    Beds: 1
    Baths: 1
    Size: 655 sqft
    Lot: N/A
    Built: 1976
    Taxes: 1,344
    $/SqFt: $641
    Type: Apartment Unit
  • R3121922
    Luxmore Realty

    2110 4670 ASSEMBLY WAY

    $889,900

    Beds: 2
    Baths: 2
    Size: 887 sqft
    Lot: N/A
    Built: 2018
    Taxes: 2,755
    $/SqFt: $1,003
    Type: Apartment Unit
  • R3121271
    Royal Pacific Realty (Kingsway) Ltd.

    2808 6700 DUNBLANE AVENUE

    $898,000

    Beds: 2
    Baths: 2
    Size: 896 sqft
    Lot: N/A
    Built: 2021
    Taxes: 2,882
    $/SqFt: $1,002
    Type: Apartment Unit
  • R3121569
    Interlink Realty

    2501 6088 WILLINGDON AVENUE

    $690,000

    Beds: 2
    Baths: 2
    Size: 930 sqft
    Lot: N/A
    Built: 1999
    Taxes: 2,156
    $/SqFt: $742
    Type: Apartment Unit
  • R3121364
    Bosa Properties Realty Inc.

    3007 6035 WILSON AVENUE

    $1,242,900

    Beds: 2
    Baths: 2
    Size: 850 sqft
    Lot: N/A
    Built: 2029
    Taxes: 0
    $/SqFt: $1,462
    Type: Apartment Unit
  • R3121349
    Bosa Properties Realty Inc.

    3202 6035 WILSON AVENUE

    $1,521,900

    Beds: 3
    Baths: 2
    Size: 1,060 sqft
    Lot: N/A
    Built: 2029
    Taxes: 0
    $/SqFt: $1,436
    Type: Apartment Unit

Related Searches:
Metrotown